Jaką podłogę w mieszkaniu wybrać?

Urządzanie mieszkania wiąże się z podejmowaniem różnych decyzji. Trzeba wybrać jakieś wykończenie – określić materiały i barwy. Później czeka nas wyposażenie poszczególnych wnętrz. Każda decyzja musimy być odpowiednio przemyślana. Przeanalizujmy, jak wybrać materiał na podłogi.

parkiet

Co brać pod uwagę?

Oczywiście możliwości mamy wiele. Na podłogę można położyć płytki, panele, parkiet czy też wykładzinę. Od czego będzie zależał wybór?
Przede wszystkim musimy zastanowić się, jaka podłoga pasuje do danego pomieszczenia. Inny materiał będzie się nadawał do kuchni, inny do salonu, łazienki czy korytarza. Chcemy, by podłoga była solidna i trwała. Wtedy będzie nam służyć dłużej. Poza tym musi być odporna na działanie różnych czynników. Warto też zwrócić uwagę na kwestię utrzymania czystości – szczególnie w pomieszczeniach najbardziej narażonych na zabrudzenia. I oczywiście podłoga musi pasować do planowanego wystroju. Co wybieramy najczęściej? W mieszkaniach zazwyczaj pojawia się parkiet.

Jak wykonać taką podłogę?

Kładzeniem parkietu zajmują się specjaliści. Dlaczego? Ponieważ trzeba to zrobić w odpowiedni sposób. Należy robić to tak, by uzyskać konkretny wzór. Wymaga to ogromnej precyzji i dokładności. Niezbędne jest też wykonanie innych prac, jak cyklinowanie podłogi. Ma ono na celu wyrównanie powierzchni i usunięcie wszystkich rys. Później parkiet trzeba też polakierować. Lakier go zabezpiecza i nadaje charakterystycznego połysku. Tak wykonana podłoga z pewnością będzie ozdobą każdego pomieszczenia.  

Dodaj komentarz