Kobiece „duperele” contra męska praktyczność

Mówi się o tym, że kobiety pewne rzeczy widzą inaczej od panów. To prawda – wystarczy zapytać pana o to jaki kolor zasłon wybrać do pokoju. Po pierwsze nie odróżni zasłon od firanek, po drugie – będzie mu wszystko jedno, po trzecie – nie zna się na kolorach, więc nie umie ich nazywać.

O tym jak kobieta dobiera dodatki

Mężczyzna nie potrzebuje narzuty na łóżko. Nie kupuje zapachowych świec i innych dodatków. Jeżeli myśli o tym, co wstawić do pokoju – prawdopodobnie planuje zakup nowego komputera, który musi mieć w mieszkaniu godne miejsce. Kobiety tymczasem uwielbiają dobieranie „dupereli”, które są dla nich biżuterią dla domu. Gdy kobieta wychodzi z domu, zastanawia się nad tym jakie kolczyki założyć i jaki naszyjnik pasuje jej do sukienki. Tak samo robi, ozdabiając mieszkanie. Dla niej narzuty na łóżko to nie tylko praktyczna ochrona czystej pościeli, ale i element estetyczny, który powinien pasować kolorem, fakturą czy wzorem.

narzuty na łóżko

Pościel musi być też ładna

Panie kochają kupować do pokoju kwiaty lub wybierać nową pościel. Dla nich sklep z dodatkami do domu to istny raj. Filiżanki do kawy, talerze, talerzyki deserowe, nowe kieliszki – to wszystko kusi. Facet uważa, że należy kupować te rzeczy, które są niezbędne. Zazwyczaj nie zastanawia się jednak nad tym czy wszystko pasuje do siebie i czy zwyczajnie jest… ładne. Dla niego pościel to pościel, podczas gdy panie zastanawiają się w sklepie nad jakością materiału i kolorem. Czy lepiej będzie spać w pościel iw kwiaty czy może wybrać elegancką i gładką satynę w kolorze ścian? To dopiero „zmartwienia”…

Dodaj komentarz